Wormen belangrijke bron van PFAS in particuliere eieren

In april 2025 concludeerde het RIVM dat in heel Nederland veel meer PFAS in particuliere eieren kan zitten dan in commerciële eieren. Nieuw RIVM-onderzoek bevestigt dat dit vooral komt door de wormen die kippen uit de bodem oppikken.
16-03-2026 | 10:00

Publieksvriendelijke versie PFAS restrictiedossier beschikbaar

In augustus hebben vijf landen (Nederland, Duitsland, Denemarken, Zweden, Noorwegen) een voorstel ingediend voor het uitfaseren van de productie en het gebruik van PFAS in Europa. Dit voorstel ligt nu ter evaluatie bij de wetenschappelijke comités van ECHA. Van het voorstel – ruim 3.000 pagina’s – is nu een publieksvriendelijke versie beschikbaar.
17-10-2025 | 09:30

Europa verbiedt PFAS in brandblusschuim

De Europese Commissie heeft nieuwe regels aangenomen die het gebruik van PFAS in brandblusschuim verbieden. Het verbod is een belangrijke stap om de uitstoot van PFAS verder te verminderen.
14-10-2025 | 08:36