Overslaan en naar de inhoud gaan Direct naar de hoofdnavigatie
Rijksoverheid logo | naar de homepagina van Rijksinstituut voor Volksgezondheid
en Milieu
Ministerie van Volksgezondheid,
Welzijn en Sport
  • Nederlands
  • English
RIVM De zorg voor morgen begint vandaag
  • Home
  • Onderwerpen
  • Over RIVM
  • Publicaties
  • Internationaal
  • Contact
  • Agenda
  • Nederlands
  • English
  • Home
  • Pagina

Pagina's gerelateerd aan "Hoofdluis"

Terug naar onderwerp

Video's hoofdluis

Hoe kun je hoofdluis herkennen, voorkomen en behandelen? Op deze pagina vind je verschillende video's over hoofdluis.

Onderzoek naar hoofdluis

Het RIVM doet onderzoek naar hoofdluis. Hoe vaak komt hoofdluis voor? In welke leeftijdsgroepen? Zijn er verschillen tussen jongens en meisjes?

Controleren en behandelen

Om te zorgen dat hoofdluis geen hardnekkig probleem wordt, is het belangrijk om regelmatig te controleren op hoofdluis. Dan worden de luizen in een vroeg stadium ontdekt en is de behandeling eenvoudiger. Grijp dan ook meteen in als u hoofdluis ontdekt. De beste aanpak is twee weken lang elke dag uitgebreid de haren kammen met een fijntandige kam. In onze instructiefilm kunt u zien hoe u het beste kunt controleren en behandelen.

RIVM-Hoofdluisvideo

Luis in je haar, kammen maar! Voorlichtingsvideo over de behandeling van hoofdluis.

Wat vindt het RIVM van nieuwe preventieve hoofdluismiddelen?

T. Oomen Na de zomervakantie ontving het RIVM veel vragen over hoofdluis, vooral over het afschaffen van de maatregelen in de omgeving zoals het wassen van beddengoed en knuffels en het afschaffen van de luizencapes. Een van de vraagstellers, een GGD-medewerker en tevens contactpersoon hoofdluis bij de GGD, geeft workshops aan ‘luizenmoeders’. Zij krijgt nu veel vragen over het gebruik van nieuwe, preventieve hoofdluismiddelen, zoals het middel Prioderm preventief. Haar vraag: wat is het standpunt van het RIVM ten aanzien van nieuwe hoofdluismiddelen?

Kan een hoofdluis zwemmen?

Al enkele jaren krijgt de LCI incidenteel de vraag of hoofdluizen via zwemwater over kunnen zwemmen naar andere kinderhoofden. Enige tijd geleden kwam deze vraag binnen nadat kinderen de toegang tot een zwembad was geweigerd omdat zij hoofdluis hadden. Onlangs werd de vraag opnieuw gesteld nadat ouders op Belgische websites hadden gelezen dat hoofdluis via zwemwater overdraagbaar is

Vragen en antwoorden over hoofdluis

Service

  • Contact
  • Persinformatie
  • Werken bij het RIVM
  • Klachten
  • Woo-verzoeken bij het RIVM
  • Zakendoen met het RIVM

Over deze site

  • Cookies
  • Privacy
  • Toegankelijkheid
  • Copyright
  • Responsible disclosure
  • Website archief

Talen

  • English
  • Nederlands

Volg ons

  • Abonneren nieuwsbrieven
  • RSS reed
  • Twitter
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Youtube
  • Instagram