Om te volgen hoe het over het algemeen met jongeren gaat sinds de pandemie, kregen ze vragen over hun gezondheid, geluk en vertrouwen in de toekomst. In maart 2025 ervaarden iets meer jongeren hun gezondheid als goed en waren meer jongeren meestal gelukkig dan drie maanden eerder. Deze resultaten van het vijftiende kwartaalonderzoek zijn onderdeel van het Gezondheidsonderzoek covid-19.
Goed ervaren gezondheid krabbelt iets op
In maart 2025 gaf 84% van de jongeren aan dat ze hun gezondheid als goed ervaarden. Het percentage jongeren dat hun gezondheid als goed ervaarde daalde tussen september 2021 en december 2024 langzaamaan van 88% naar 82%, maar liet in deze meting voor het eerst sinds een jaar weer een duidelijke verbetering zien (zie grafiek). Van de jongeren gaf 14% aan dat het ‘wel gaat’. Slechts 2% gaf aan hun gezondheid als slecht te ervaren.
Jongeren zijn meestal gelukkig
Van de jongeren voelde 83% zich meestal gelukkig in maart 2025. Dat is meer dan afgelopen metingen (zie grafiek). Verder voelde 13% zich meestal neutraal en 4% ongelukkig.
Vertrouwen in de toekomst daalt verder
In een jaar tijd, tussen juni 2024 en maart 2025, daalde het percentage jongeren met (veel) vertrouwen in de toekomst van 48% naar 44%. In eerdere jaren liet het vertrouwen in de toekomst ook een dip zien in de wintermeting van december, maar herstelde dan weer in de meting van maart (zie grafiek). Dat was in deze maart-meting niet zo.